Publikacja: 05.01.2019 g.19:53  Aktualizacja: 05.01.2019 g.20:08 Dawid Cytrowski
Świetna inauguracja 2019 roku w wykonaniu pierwszoligowych siatkarek i koszykarek z Poznania.
muks poznan gra mecz - MUKS Poznań
/ Fot. (MUKS Poznań)

Jaki Nowy Rok, taki cały rok. Ale czy jaki pierwszy mecz w nowym roku, taki i cały rok? Oby tak właśnie było w przypadku pierwszoligowych siatkarek i koszykarek z Poznania. Wszystkie one odniosły bowiem zwycięstwa w pierwszych swoich spotkaniach w 2019 roku.

Największą niespodziankę sprawiły koszykarski MUKS-u Poznań. Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego zaskakująco wysoko pokonały wicelidera tabeli - Chrobrego Basket Głuchołazy 67:39. Warto odnotować, że w trzeciej kwarcie poznanianki straciły zaledwie trzy punkty, w dodatku żadnego z gry! Dzięki tej wygranej MUKS awansował na czwarte miejsce w tabeli.

W dobrych nastrojach będą także koszykarki Enei AZS II Poznań, które po dogrywce pokonały na wyjeździe Grot Pabianice 69:62. Po 40 minutach gry był remis 60:60.

Poza Poznaniem w sobotę rywalizowały także siatkarki Enei Energetyka Poznań. W 18. kolejce 1. ligi podopieczne trenera Marcina Patyka wygrały z Uni Opole 3:1. Pierwszą partię poznanianki przegrały do 20, ale w kolejnych tryumfowały kolejno do 21, 23 i 16. Dotychczas zgromadziły na swoim koncie 44 punkty i są jednym z faworytów do walki o awans.