NA ANTENIE: Muzyczny Merkury

Pięć bramek Kolejorza! Lech rozgromił Termalikę

Publikacja: 12.02.2022 g.21:55  Aktualizacja: 14.02.2022 g.10:33 Wojciech Bernard
Lech Poznań rozgromił ostatnią w tabeli Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 5:0 w meczu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W drużynie lidera tabeli zabrakło tym razem Joao Amarala, zadebiutował natomiast Kristoffer Velde.
lech termalika  - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której poznaniacy prowadzili 3:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Mikael Ishak, Jakub Kamiński i Dani Ramirez. Po przerwie kolejne gole dołożyli Bartosz Salamon oraz Dawid Kownacki.

Lechitom w odniesieniu przekonującego zwycięstwa nie przeszkodziła nieobecność świetnie spisującego się ostatnio Portugalczyka Joao Amarala, który według nieoficjalnych informacji - razem z dwójką innych zawodników - jest zarażony koronawirusem.

W barwach Kolejorza zadebiutował natomiast pozyskany zimą norweski pomocnik Kristoffer Velde. Były piłkarz Haugesund w pierwszym swoim występie zanotował asystę przy golu Ishaka.

Lech po tej kolejce na pewno pozostanie liderem tabeli. Za tydzień zmierzy się w Gdańsku z Lechią.