NA ANTENIE: PIERWSZA PLANETA OD SŁOŃCA

MKS znów wygrywa, porażka PTPS

Publikacja: 10.02.2018 g.21:52  Aktualizacja: 11.02.2018 g.07:28 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Piąte z rzędu zwycięstwo w PGNiG Superlidze odnieśli szczypiorniści Energi MKS Kalisz.

Wielkopolski beniaminek pokonał w sobotę Wybrzeże Gdańsk 25:24. Z kolei siatkarki Enei PTPS Piła przegrały na wyjeździe z Chemikiem Police 1:3.

Piłkarze ręczni z Kalisza przedłużyli swoją znakomitą passę, tym razem przed własną publicznością zwyciężając rywali z Gdańska. Do przerwy minimalnie lepsi byli goście, prowadząc 10:9. Druga odsłona należała jednak do drużyny z Wielkopolski. Trzy minuty przed końcem kaliszanie wygrywali już nawet czterema bramkami, ale Wybrzeże zdołało jeszcze doprowadzić do emocjonującego finiszu spotkania. Na szczęście w ostatnich sekundach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, zwyciężając 25:24. Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS był Michał Drej, który zdobył 10 bramek.

Z kolei w 17. serii spotkań ekstraklasy siatkarek drużyna Enei PTPS Piła uległa na wyjeździe Chemikowi Police 1:3. Zespół z Wielkopolski zdołał wprawdzie "urwać" mistrzyniom kraju jednego seta, ale w pozostałych zdecydowanie lepsze były rywalki (25:19, 25:20, 23:25, 25:17).

W I lidze siatkarzy Krispol Września wygrał z KPS Siedlce 3:0. Wbrew wynikowi nie było to jednostronne widowisko. Pierwszego seta gospodarze wygrali wprawdzie 25:21, ale dwa kolejne kończyły się walką na przewagi (28:26, 26:24).