NA ANTENIE: FLYING IN A BLUE DREAM/JOE SATRIANI

Magda Linette w II rundzie US Open

Publikacja: 01.09.2020 g.05:47  Aktualizacja: 01.09.2020 g.05:50 Dawid Cytrowski
Poznanianka, nie bez problemów, pokonała dużo niżej notowaną Australijkę Maddison Inglis.
magda linette  - FB: Magda Linette

Poznanianka Magda Linette awansowała do II rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open, który odbywa się na kortach w Nowym Jorku. W swoim pierwszym spotkaniu zawodniczka AZS-u pokonała Australijkę Maddison Inglis 6:1, 4:6 i 6:4.

Pierwszy set trwał zaledwie 29 minut. Linette kontrolowała wydarzenia na korcie i szybko dwukrotnie przełamała rywalkę. Sytuacja zmieniła się w drugiej partii. Australijka wykorzystała brak koncentracji Polki i do końca gra była wyrównana. Kolejną rywalką Linette  będzie Danka Kovinić z Czarnogóry.

Tegoroczny US Open to dopiero drugi wielkoszlemowy turniej w tym roku. Ze względu na pandemię odwołano Wimbledon, a French Open ma się odbyć jesienią. Zmagania w Nowym Jorku przebiegają w ścisłym rygorze sanitarnym, a kibice nie mają wstępu na trybuny.