Publikacja: 18.04.2018 g.23:44  Aktualizacja: 19.04.2018 g.00:10 Dawid Cytrowski
Trwa znakomita passa koszykarzy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.
bm slam stal ostrów - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
/ Fot. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

W środę pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 81:74 i było to już ich siódme z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach PLK. W ekstraklasie siatkarek drużyna Enei PTPS Piła wciąż ma szansę wywalczenia piątej pozycji.

Ostrowianie wprawdzie przegrali pierwszą kwartę 18:27, ale później zdecydowanie poprawili grę w obronie. Do przerwy tracili do rywali tylko punkt, a w trzeciej odsłonie - dzięki celnym rzutom z dystansu Łukasza Majewskiego - objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był Michał Chyliński, który zdobył 13 punktów.

Siatkarki Enei PTPS Piła wygrały w Krakowie z Treflem Proximą 3:0 w drugim meczu o 5. miejsce w ekstraklasie. W poszczególnych setach pilanki zwyciężały 25:18, 25:13 i 25:22. W rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw jest remis 1:1. Decydujące spotkanie odbędzie się w sobotę w Pile. Z kolei siatkarze Krispolu Września wywalczyli trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi. W piątym spotkaniu o tę pozycję pokonali AZS AGH Kraków 3:1 i wygrali całą rywalizację play-off 3:2.

Piłkarze Warty Poznań zremisowali z Gwardią Koszalin 3:3 w zaległym meczu II ligi. Co ciekawe, wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania. W zespole Zielonych trzykrotnie do siatki trafiał Paweł Piceluk. W tabeli poznaniacy zajmują drugą pozycję, tracąc do liderującego GKS Jastrzębie dziewięć punktów. A w zaległym spotkaniu piłkarskiej Ekstraligi kobiet broniący tytułu Medyk Konin zremisował na wyjeździe z AZS PWSZ Wałbrzych 1:1.