NA ANTENIE: Poranne RozPOZnanie

Lech w kiepskim stylu żegna się z Ligą Europy

Publikacja: 10.12.2020 g.20:48  Aktualizacja: 11.12.2020 g.11:30 Wojciech Bernard
W ostatnim meczu fazy grupowej Kolejorz przegrał przy Bułgarskiej ze szkockimi Rangersami 0:2.
lech poznań rangers - Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Pierwszego gola poznaniacy stracili w 31. minucie. Fatalny błąd Jakuba Kamińskiego bezlitośnie wykorzystał wówczas Cedric Itten. Przed przerwą lechici tylko raz poważniej zagrozili bramce rywali, gdy Lubomir Satka z bliska posłał piłkę głową ponad poprzeczką.

Goście dobili słabo grających poznaniaków w 73. minucie. Po rzucie wolnym najpierw główkował Leon Balogun, a następnie z linii wbił piłkę do siatki Ianis Hagi. W tej części spotkania gospodarze zagrażali bramkarzowi Rangersów tylko strzałami z rzutów wolnych.

Mówi trener Dariusz Żuraw:

Żegnamy się z Ligą Europy. Zebraliśmy momentami bolesne, ale też bardzo cenne doświadczenie na przyszłość. Mam nadzieję, że wszyscy w klubie to doświadczenie wykorzystamy do tego aby - jeżeli uda się awansować w następnym sezonie do Ligi Europy - to żebyśmy byli mocniejsi i grali lepiej niż teraz.

W drugim spotkaniu tej grupy belgijski Standard Liege zremisował z Benficą Lizbona 2:2. Awans do następnego etapu rozgrywek już tydzień temu zapewniły sobie drużyny ze Szkocji i Portugalii.

Lech zakończył fazę grupową na ostatniej pozycji w tabeli, z jednym zwycięstwem i pięcioma porażkami na koncie.