NA ANTENIE: PIERWSZA PLANETA OD SŁOŃCA

Lech gra dalej! Kolejorz wygrywa w Sztokholmie

Publikacja: 16.09.2020 g.21:09  Aktualizacja: 17.09.2020 g.11:37 Krzysztof Ratajczak
Piłkarze Lecha Poznań awansowali do 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy. W meczu rozegranym na stadionie ze sztuczną trawą - Tele 2 Arena w Sztokholmie, podopieczni trenera Dariusza Żurawia pokonali trzecią ekipę poprzedniego sezonu szwedzkiej ekstraklasy Hammarby IF 3:0.
lech poznan hammarby if pedro tiba - Lech Poznań

Gole dla poznaniaków zdobyli: w 55. minucie - po błędzie obrony gospodarzy - Pedro Tiba, w 89. minucie - mocnym strzałem - Jakub Kamiński, a wynik ustalił pięknym uderzeniem w doliczonym czasie gry - Filip Marchwiński. Od 64. minuty Kolejorz grał w przewadze po czerwonej kartce dla kapitana Hammarby - Jeppe Andersena.

Z kim Lech Poznań zagra w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Europy dowiemy się w czwartkowy wieczór, po spotkaniu OFI Kreta z Apollonem Limassol. Wiadomo tylko, że znowu będzie to mecz wyjazdowy. Tym razem albo w Grecji, albo na Cyprze. Spotkania tej fazy rozgrywek w Lidze Europy zaplanowano na czwartek 24 września.