NA ANTENIE: Czas na reportaż

Koncert Lecha przy Bułgarskiej!

Publikacja: 15.09.2022 g.22:52  Aktualizacja: 16.09.2022 g.10:28 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań odnieśli pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. W czwartek poznaniacy pokonali przy Bułgarskiej Austrię Wiedeń 4:1.
mid-22915524 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

W 28. minucie Kolejorza na prowadzenie wyprowadził Mikael Ishak, ale już kilkadziesiąt sekund później wyrównał Matthias Braunoder. Jeszcze przed przerwą bramkarz Lecha Filip Bednarek obronił strzał z rzutu karnego Manfreda Fischera.

W II połowie gospodarze wyraźnie zdominowali spotkanie. W 64. minucie na 2:1 trafił Michał Skóraś, a dwa kolejne gole - w 76. i 90. minucie były autorstwa rezerwowego Kristoffera Velde.

W drugim meczu grupy C izraelski Happoel Beer Szewa przegrał z hiszpańskim Villareal 1:2.

Wcześniejsze mecze były lepsze w naszym wykonaniu, z Austrią nie graliśmy tak dobrze, ale wynik jest ważny. Przeciwnik postawił trudne warunki, w pierwszej połowie trochę nam nie funkcjonowała defensywa i zostawialiśmy dużo przestrzeni, ale w drugiej to poprawiliśmy i dało nam to efekty. Filip Bednarek w ważnym momencie obronił rzut karny, bo gdybyśmy stracili bramkę na 1:2, to byłoby bardzo ciężko obrócić losy meczu, więc bardzo nam tym pomógł i jesteśmy wdzięczni

- mówi Lubomir Satka.

W tabeli Lech jest na drugim miejscu, premiowanym awansem do fazy pucharowej. W dwóch spotkaniach poznaniacy strzelili aż siedem goli i obok tureckiego Basaksehir jest najskuteczniejszą drużyną tegorocznej Ligi Konferencji Europy.