NA ANTENIE: DISCO INFERNO/THE TRAMMPS

Kolejne medale na Malcie

Publikacja: 08.07.2018 g.10:13  Aktualizacja: 08.07.2018 g.11:59 Wojciech Bernard
Na poznańskim torze regatowym Malta zakończyły się mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Największą gwiazdą trzydniowej imprezy był kanadyjkarz Stomilu Poznań Michał Łubniewski, który zdobył zdobył cztery złote i jeden srebrny medal.

W sobotę m.in. stanął na najwyższym stopniu podium w rywalizacji jedynek oraz dwójek na 500m, płynąc w osadzie z klubowym kolegą - Vincentem Słomińskim. Zawody na Malcie były jednocześnie ważnym sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Portugalii. Łubniewski powinien być spokojny o kwalifikację na tę imprezę, choć na razie nie wiadomo jeszcze w jakich konkurencjach wystartuje. Dwa złote medale wywalczył na Malcie z kolei kajakarz Posnanii Bartosz Stabno. W ostatnim dniu mistrzostw wygrał rywalizację jedynek na 500 m.

Na podium zawodów stawali także reprezentanci Warty Poznań. Między innymi Magda Stanny zdobyła srebrne krążki w kanadyjkowych jedynkach na 500 i 5000 m. Wśród kajakarek na tym ostatnim dystansie tytuł wywalczyła jej koleżanka klubowa - Weronika Szymańska.