NA ANTENIE: SOMEONE NEW/ESKOBAR, HEATHER NOVA

Drugie zwycięstwo Stali

Publikacja: 13.10.2018 g.22:00  Aktualizacja: 13.10.2018 g.22:04 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Drugie zwycięstwo na starcie nowego sezonu ekstraklasy odnieśli koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wlkp. Pozostałe wielkopolskie drużyny ligowe radziły sobie w sobotę ze zmiennym szczęściem.
BM Slam Stali  - bmslamstal.pl
/ Fot. bmslamstal.pl

Ostrowianie pokonali na wyjeździe warszawską Legię 77:68. Wprawdzie do przerwy odrobinę lepsza była drużyna ze stolicy (32:30), ale trzecią kwartę goście wygrali różnicą 11 punktów i nie pozwolili już rywalom na odrobienie strat. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Stali był Amerykanin Blake Hamilton, który zdobył 18 punktów.

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie natomiast wielkopolscy pierwszoligowcy. Biofarm Basket Poznań pokonał na własnym parkiecie Czarnych Słupsk 76:71, a Jamalex Polonia Leszno uległa we Wrocławiu Śląskowi 82:86.

Pod pierwszoligową siatką męski zespół Krispolu Września przegrał na wyjeździe z MCKiS Jaworzno 0:3, a kobieca drużyna Enei Energetyka Poznań zwyciężyła Szóstkę Mielec 3:2. Z kolei w sobotnich meczach trwającego w Pile turnieju siatkarek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości ŁKS zwyciężył Energę MKS Kalisz 3:1, a Enea PTPS Piła uległ Chemikowi Police 0:3.

W ekstraklasie piłkarzy wodnych zespół Waterpolo Poznań pokonał warszawską Legię 10:9. W niedzielne południe na basenie Term Maltańskich obie drużyny zmierzą się ponownie.