NA ANTENIE: ERASE - REWIND/THE CARDIGANS

Akademiczki przedłużyły serię zwycięstw

Publikacja: 17.01.2021 g.20:14  Aktualizacja: 17.01.2021 g.20:38 Dawid Cytrowski
Ależ horror w meczu koszykarek Enei AZSu Poznań ze Ślęzą Wrocław! Poznanianki w końcówce roztrwoniły sporą przewagę, ale ostatecznie pokonały rywalki po dogrywce 81:80.
azs poznan koszykarki - Adam Chmielewski - Enea AZS Poznań

Podopieczne Grzegorza Zielińskiego przedłużyły tym samym serię zwycięstw do pięciu z rzędu. Niemniej, okoliczności wygranej ze Ślęzą Wrocław były zdumiewające. Przez niemal całe spotkanie wydawało się, że poznanianki mają je pod kontrolą. Pięciopunktową zaliczkę wypracowały już w pierwszej kwarcie, później systematycznie ją powiększały. Na kilka minut przed zakończeniem meczu akademiczki prowadziły już 74:61 i... wtedy zupełnie przestały trafiać do kosza, nawet z lini rzutów osobistych. W dodatku popełniały proste błędy w ataku. Rywalki zdobyły 13 punktów z rzędu i doprowadziły do dogrywki.

W niej gra była wyrównana. Decydujące punkty Amerykanka Gmrice Davis zdobyła na 20 sekund przed końcem. Rywalki mogły jeszcze odpowiedzieć, ale zupełnie się pogubiły. Davis skończyła spotkanie z 29 punktami i 16 zbiórkami. Dla Ślęzy 30 punktów zdobyła inna Amerykanka Stephanie Jones.

Dzięki tej wygranej poznanianki znacząco zbliżyły się do awansu do fazy play off. Byłby to pierwszy taki sukces od czasu powrotu akademiczek do Basket Ligi Kobiet. W klubie wszyscy celują jednak jeszcze wyżej - w szóste miejsce na koniec rundy zasadniczej. Pozwoliłoby to uniknąć w pierwszej rundzie ekip z Gdyni i Polkowic, które wydają się być poza sportowym zasięgiem. To właśnie w tym celu w ubiegłym tygodniu zakontraktowano Serbkę Ninę Bogicević. 32-letnia zawodniczka w niedzielę spędziała na parkiecie ponad 16 minut, rzuciła 5 punktów i zanotowała dwie zbiórki.