NA ANTENIE: YOU NEVER CAN TELL/CHUCK BERRY

Wielka chwila Bednarka na Mundialu

Publikacja: 28.06.2018 g.16:08  Aktualizacja: 29.06.2018 g.08:54 Dawid Cytrowski
Reprezentacja Polski wygrała z Japonią 1:0 w swoim ostatnim meczu na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji.
jan bednarek
/ Fot.

Bramkę dla biało - czerwonych zdobył w drugiej połowie wychowanek Akademii Lecha Poznań Jan Bednarek. Dla 22-letniego obrońcy strzelanie goli w ważnych meczach to żadna nowość. W swoim debiucie w Premier League w barwach Southampton trafił do siatki mistrzów Anglii Chalsea Londyn.

22-letni Bednarek urodził się w Kleczewie i to tam rozpoczął swoją przygodę z piłką. Po okresie przebywania w MSP Szamotuły trafił do poznańskiego Lecha, gdzie wypłynął na szerokie wody. Obrońca rozegrał w jego barwach 31 spotkań w Lotto Ekstraklasie. Jest jak na razie najdroższym piłkarzem wytransferowanym z polskiej ligi.

W 2017 roku trafił do wspomnianego Southampton z Lecha Poznań za ponad 6 mln euro. Na mundialu w Rosji obrońca zagrał 45 minut w starciu z Senegalem oraz całe mecze z Kolumbią i Japonią.